Archiv novinek

Vitráže pro Lappersdorf

Připomeňme si v dokumentárním filmu Roberta Vachuleho vznik a předání daru pro naši partnerskou farnost u příležitosti 40. výročí našich vzájemných kontaktů.

Kosovská mise

Peníze a dárky ze sbírky o prvním svatém přijímání již dělají radost kosovským dětem. Více si o tom můžete přečíst v tiskové zprávě.

Hnutí Křesťan a práce

V naší farnosti se můžeme setkat s lidmi aktivními v sociální oblasti. Jednou z nich je Marie Dvořáková, předsedkyně pražské skupiny Hnutí Křesťan a práce. Bližší informace o tomto společenství se můžete dozvědět v přiloženém dokumentu.

Rorátní zpěvy od p. Korejse

V sakristii si můžete za 200 Kč koupit CD s nahrávkou rorátních zpěvů od pana Korejse.

Vyšla nová kniha P. Jendy Balíka

V tomto týdnu vyšla v nakladatelství Paulínky nová kniha P. Jendy Balíka Jan Pavel II. v dialogu s mladými. Kniha pojednává o pastorační činnosti papeže Jana Pavla II. ve vztahu k mladým lidem, zdůrazňuje důležitost světových dnů mládeže, ukazuje, jak Jan Pavel II. otevřel církev mladým lidem, jak svěřoval mladým lidem evangelizaci světa a seznamuje s jeho objevy v pastoraci mládeže.

Sexuální výchova dětí

Nastává nový školní rok a tak je vhodné si připomenout téma, které bylo v nedávné době probíráno nejen v médiích - sexuální výchovu dětí. Otec Balík připravil pro rodiče několik rad, odkazů a knih, které se touto tematikou zabývají.

Homilie o rodině

Pokud vás zaujaly promluvy otce Balíka o rodině, můžete si stáhnout doprovodný text v naší e-knihovně.

Růženec za kněžská povolání

Sbírka na Haiti

Při sbírce na Haiti se nám podařilo získat 91 500 Kč. Všem dárcům upřímné Pán Bůh zaplať.

Doteky víry

V sobotu 25.4. byl P. Jenda Balík hostem pořadu Doteky víry na stanici Českého rozhlasu - Radiožurnál. Pokud jste pořad nestihli, můžete si ho poslechnout v archivu Českého rozhlasu.

Sčítání návštěvníků bohoslužeb

Při posledním sčítání návštěvníků bohoslužeb v naší farnosti byla zjištěna tato čísla: celkem osob 983, z toho 153 výdělečně činných a 445 nevýdělečných; žen se zúčastnilo 598 a můžu 385; průměrný věk ze všech účastníků je 47,6 roku. Děkujeme členům farní rady, kteří se ujali sčítání.

Jarní prázdniny - děti + rodiny s dětmi

Výtvarná soutěž pro děti

Dary narozenému králi - výtvarná soutěž pro děti Dary narozenému králi - výtvarná soutěž pro děti.

Pouť ke svaté Ludmile

Pouť ke svaté Ludmile Pouť ke svaté Ludmile.

Kázání

LETNÍ FARNÍ TÁBOR V DESNÉ 26.7.- 6.8. 2021