Farní fotbal - utkání s Hostivaří

Jeden za všechny, všichni za jednoho,

tak by se mohl popsat odvetný zápas mezi farností strašnickou a farností hostivařskou, který se konal poslední den v měsíci únoru roku 2007.

Nadšení, nasazení hned od začátku, koncentrace i před zápasem, kdy v šatnách zaznívaly uštěpačné a chvílemi až komické připomínky ze strany hostivařských.

Co bylo receptem k vítězství? Chuť, spolupráce, nahrávky, nesobeckost, prostě týmový duch všech generací v mančaftu (hrál i malý Vládík Hudousek a pral se s mnohem staršími a zkušenějšími borci jako lev). A v neposlední míře, tedy spíše v první řadě „touha nasázet“ do hostivařské branky gólů „nepočítaně“. Pýcha předchází pád – není-liž pravda pánové z Hostivaře?

Co se týká oslavných ód pějících na hostivařských internetových stránkách na B tým, nezbývá než skromně podotknout, že když střídání hostivařských připomínalo rychle se točící kolotoč a snaha, která měla za cíl marně zvrátit v prvním zápase výsledek (4:0) 7:0 se minula účinkem. Pak ihned nastoupit proti týmu B Hostivař, kde byli odpočatí borci a navíc stále se opakující kolotoč střídání a navíc způsob hry, který připomínal „činnost betonárky“ v prostoru před vlastní brankou, nedalo se očekávat vcelku nic jiného, než výsledek blížící se remíze 0:0.

Odpovědí na zoufalou hru týmu A Hostivaře, byly podporující a povzbuzující výkřiky našich hráčů ze Strašnic pro tým B Hostivaře, neboť jejich hra měla výrazně blíže modernímu fotbalu.

A závěrem? Je třeba vyzdvihnout hru všech řad týmu Strašnic. Jarda usilovně chytal a odrážel, Vláďa Hudousek senior bránil jako lev a nahrával kamarádům, Jirka Tomek s Pavlem Smolkou běhali jako diví a tvořili hru společně s Petrem Nejedlým. Dan Draxler s Jirkou Ondrušem vytrvale střídali během druhého a třetího zápasu. A korunou všeho byla nadílka gólů v prvním zápase Jirka dal 2 a Petr 5 gólů a v třetím zápase dal úžasný gól Dan Draxler, tedy bombu z voleje a jeden přidal Petr. Škoda nešťastného gólu v závěru třetího zápasu, z hlavičky, kterou odvracel míč Petr od naší branky, která sedla na nohu mladého borce z Hostivaře, jinak bychom pravděpodobně vyhráli třetí zápas 2:1, bohužel 2:2.

Fotbalu zdar a co nejvíce gólů v soupeřově bráně zvlášť.

Zapsal Petr Nejedlý

si můžete prohlédnout na hostivařských stránkách.