Novinky | O Farnosti | Kalendář | Aktivity | P. Karel | Zpravodaj

Děti a mládež

Náboženství dětí

  se vyučuje na faře ve farní učebně, předškolní děti se scházejí ve farní klubovně v suterénu fary, na děti se těší katechetky Radka a Lída

 • předškolní - úterý 16.00
 • 1. a 2. třída - pondělí 16.00
 • 2. a 3. třída - úterý 16.00
 • 4. a 5. třída - středa 16.00
 • 6. až 9. třída - čtvrtek 16.00 – od října

Školní rok 2022/2023


Křížová cesta s dětmi v kostele

V úterý 21. března 2023 od 17 hodin v kostele. Děti, připravte si doma nějaké zajímavé ztvárnění jednoho ze zastavení křížové cesty a přineste s sebou. Všechno jako každoročně v kostele vystavíme.


Příprava na 1. svaté přijímání 2023

Příprava na 1. svaté přijímání pro děti i jejich rodiče začne po Velikonocích, v pátek 21. dubna od 16 hodin na faře. Dále pak každý pátek od 16 hodin. V neděli 23. dubna při mši svaté v 10.30 budou děti představeny farnosti s prosbou o modlitbu a přijmou požehnání. V neděli 4. června při mši svaté v 10.30 přistoupí děti slavnostně k prvnímu svatému přijímání. Po dobu přípravy je hlídání mladších sourozenců zajištěno.


Květnový výlet na zříceninu Zlenice - 8.5.2023

Milí rodiče, milé děti!
Nedávno jsme se sice vrátili z jarních prázdnin, ale nepotrvá dlouho a vyrazíme společně na další akce. V následujících měsících nás tedy čeká:
Květnový výlet:
- Květnový výlet se bude konat 8.5.2023. Výlet bude jednodenní v blízkosti Prahy. Pojedeme se podívat na zříceninu Zlenice a Ondřejovskou hvězdárnu do Posázaví.
Všechny přihlášky budou vyvěšeny jak na nástěnce v kostele tak na internetových stránkách farnosti.
Výlet už pilně připravujeme a těšíme se na všechny děti, které s námi vyrazí.
V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat na email: dvorahana@seznam.cz nebo tel.: 702 077 057
Moc se na všechny děti těšíme Hanka Dvořáková a ostatní vedoucí

Přihlášky na květnový výlet jsou ke stažení zde
.


Letní tábor 2023 - Bratrouchov, poblíž Jilemnice - 31.7.-11.8.2023

Milí rodiče, milé děti! Nedávno jsme se sice vrátili z jarních prázdnin, ale nepotrvá dlouho a vyrazíme společně na další akce. V následujících měsících nás tedy čeká:
Letní tábor:
- v termínu 31.7-11.8.2023 vyrazíme do Bratrouchova, který se nachází v západních Krkonoších v blízkosti Jilemnice.
Všechny přihlášky budou vyvěšeny jak na nástěnce v kostele tak na internetových stránkách farnosti.
Tábory už pilně připravujeme a těšíme se na všechny děti, které s námi vyrazí.
V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat na email: dvorahana@seznam.cz nebo tel.: 702 077 057
Moc se na všechny děti těšíme Hanka Dvořáková a ostatní vedoucí

Přihlášky na letní tábor jsou ke stažení zde
.


Pečení koláčků

Vyzýváme všechny šikovné pekaře a pekařky, aby pomohli upéci koláčky – pro velký úspěch opět doma s rodiči nebo babičkami. V neděli Laetare, tj. 19. března 2023, po skončení každé mše svaté, i po mši svaté v 7 hodin, je pak budeme nabízet u východu z kostela za dobrovolný příspěvek. Výtěžek z koláčků věnujeme jako každoročně na Papežské misijní dílo dětí „Děti pomáhají dětem“ a na naše adoptované děti z projektu Adopce na dálku, na podporu ugandské dívky Jane Nalweyisio a indického chlapce Fernanda Krisona. Za názvem akce „Děti pomáhají dětem“ se skrývá aktivita našich dětí – pečení koláčků a jejich následný prodej. Stojí to čas a nějaké úsilí, ale přispějeme na dobrou věc – pomůžeme chudým dětem. Všem dárcům předem děkujeme.

Jarní prázdniny 2023 - Rokytnice nad Jizerou

Zveme děti a rodiče na jarní prázdniny v Rokytnici nad Jizerou v termínu 5. – 12. února 2023 (od neděle do neděle). Pro dětské účastníky je cena 3 800 Kč (nevratná záloha 1 000 Kč). Zájemci z řad dospělých ať se pro více informací obrátí na Aničku Kafkovou (anna.kafkova@gmail.com). Přihlášky ke stažení zde.

Mikulášská nadílka 5.12.2022 - plakátek

Vánoční výtvarná soutěž pro děti (zaslání obrázků do 20.12.2022)
 • Plakátek k výtvarné soutěži "Můžeš přespat u nás" - Plakátek
 • Vyhlášení soutěže - pořádá Klášter Pražského jezulátka - Vyhlášení soutěže
 • Příběh k výtvarné soutěži pro děti - "V hostinci nemáme jediné místo" - Příběh k soutěži

Prázdninové akce pro děti
 • Podzimní prázdniny nám letos vychází na termín od středy 26.10. do neděle 30.10.2022. Kam? to se včas dozvíte :)
  Přihlášky jsou také vyvěšeny na nástěnce nebo zde

 • Jarní prázdniny připadají hned na začátek února, tedy 5.2.-12.2.2023. Pojedeme opět do Rokytnice nad Jizerou.

 • Letos nám vychází i květnový výjezd. V pondělí 8.5.2023 tedy plánujeme jednodenní výlet s dětmi do přírody.

 • Letní tábor vychází na termín 31.7.-11.8.2023 a pojedeme do krásné chatky v Bratrouchově.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat na email: dvorahana@seznam.cz nebo tel. 702 077 057.

Moc se na všechny děti těšíme a přejeme poklidný vstup do školního roku.

Hanka DvořákováPodzimní prázdniny plakátek

Podzimní prázdniny 2022 - plakátek


Školní rok 2021/2022


LETNÍ FARNÍ TÁBOR V ZÁSMUKÁCH Příprava dětí na 1. svaté přijímání
Pro děti i jejich rodiče začne po Velikonocích, v pátek 29. dubna 2022 od 16 hodin na faře. Dále pak každý pátek. V neděli 1. května při mši svaté v 10.30 budou děti představeny farnosti s prosbou o modlitbu a přijmou požehnání. V neděli 12. června při mši svaté v 10.30 přistoupí děti slavnostně k prvnímu svatému přijímání. Po dobu přípravy je hlídání mladších sourozenců zajištěno.

Nedělní e-katecheze pro děti
Postní katecheze
Jarní prázdniny - děti + rodiny s dětmi

Vánoční výtvarná soutěž pro děti - Vánoční výtvarná soutěž pro děti

Modlitba Radostného růžence – Milion dětí se modlí růženec - v pondělí 18. října 2021 od 17.00 v kostele. Tentokrát za všechny postižené nemocemi a chudobou v Sýrii. Děti si doma nakreslí obrázek jednoho z tajemství radostného růžence, které by se v kostele spolu s ostatními rády pomodlily. Všechny obrázky pak vzadu v kostele vystavíme.


Adventní věnečky - v sobotu 27. listopadu 2021 mezi 10. a 12. hodinou budeme zdobit na faře v učebně adventní věnečky. Přineste si s sebou, kdo můžete, korpusy na věnečky, větvičky, slaměnky, stužky, svíčky, nůžky, drátky i spoustu dalších zajímavých nápadů. Zatím sušte a sbírejte v lese všechno, co by se na věnečkách v adventu mohlo líbit. Věnečky se nám zatím vždycky povedly, tak se těším, že i letos si to při jejich zdobení zase pěkně užijeme. Druhý den, na první adventní neděli, je pan farář bude v kostele žehnat.


Mikulášská nadílka - v neděli 5. prosince 2021 od 17 hodin ve farním sále. Jako každý rok na začátku prosince se na vás těší Mikuláš s anděly a čertem. Společně si zazpíváme, pomodlíme se a měly by být snad i nějaké dárky.


Po stopách Pražského Jezulátka – Stopy - ve středu 15. prosince 2021 od 16 hodin zveme všechny děti a jejich rodiče na předvánoční komentovanou prohlídku kostela Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka, v Karmelitské ulici, kam pravidelně chodíváme na pouť na poděkování na konci školního roku. Projekt Stopy je speciálně upravený pro děti naší farnosti, a nejen pro ně. Seznámí nás s historií i současností kostela, dostaneme se i do míst běžně nepřístupných. Doprovod dětí bude zajištěn, od fary v 15 hodin a návrat cca kolem 18.30.


Prázdniny s Aničkou
 • První na řadě jsou podzimní prázdniny v termínu 27.-31. 10. 2021. Letos se vypravíme do Hrádku u Vlašimi, kde jsme byli párkrát v předešlých letech. Přihlášky na nástěnkách nebo na farních webových stránkách (přihláška Hrádek 2021).
 • Termín jarních prázdnin připadá na 12.-19. 3. 2022. Tradičně pojedeme do Rokytnice nad Jizerou. Květnové svátky nám v roce 2022 nepřejí, takže nebude květnový výjezd.
 • Letní farní tábor cílíme na datum 1.-12. 8. 2022. Pokud by se termín měnil, dali bychom vědět včas. Vše samozřejmě záleží na epidemické situaci. Nebo jak říká (ne)jeden farář – dá-li Bůh a jak dá Bůh.

Školní rok 2020/2021

LETNÍ FARNÍ TÁBOR V DESNÉ 26.7.- 6.8. 2021

E-katecheze

více...


Výtvarná soutěž „Vánoce očima dětí“,

každoroční akce kláštera Bosých karmelitánů u Pražského Jezulátka, se letos pořádá pouze komorně. Vzhledem k uzavření uměleckých škol není vyhlášena pro celou širokou veřejnost. Jelikož se děti naší farnosti soutěže už mnoho let účastní a jsou vždy mezi vítězi, bude soutěž speciálně pro naše děti. Úkolem je jako každý rok kreativním způsobem vyjádřit své představy o Ježíšově narození, které je trvale platným poselstvím o Božím příklonu k člověku. Uzávěrka bude v neděli 13. prosince. Úkolem je zobrazit na čtvrtku formátu A4 libovolnou výtvarnou technikou Vánoce. Zezadu uveďte jméno a příjmení, věk a odevzdejte, prosím, v sakristii. Výtvarné práce odešleme hromadně. Jistě víte, že od Vánoc jsou potom v boční chodbě kláštera všechny obrázky vystaveny a můžete se na ně přijít podívat. Těšíme se, že se do soutěže i letos opět s chutí zapojíte.

Jarní prázdniny pro děti a pro rodiny s malými dětmi

chystáme, dá-li Bůh, od soboty 27. února do soboty 6. března 2021. Pojedeme letos na staré známé místo, na faru do Rokytnice nad Jizerou. Podrobnosti a přihlášky na farním webu v rubrice Děti a mládež. Doufáme, že vše klapne a budeme moci vyrazit. Těšíme se na vás, Anička a všichni vedoucí.
přihláška Rokytnice 2021 , přihláška je už také v kalendáři .

říjen:

Modlitba radostného růžence tentokrát za všechny postižené nemocemi a chudobou

V úterý 13. října od 17.00 v kostele. Děti si doma nakreslí obrázek jednoho z tajemství radostného růžence, které by se v kostele spolu s ostatními rády pomodlily. Všechny obrázky pak vzadu v kostele vystavíme.


Misijní jarmark – Děti pomáhají dětem

Proběhne v neděli 18. října. Projekt, do kterého se zapojují děti. Svými výrobky, které se za dobrovolný příspěvek nabídnou na jarmarku, mohou pomoci našim dvěma sponzorovaným dětem z Adopce na dálku, patnáctileté ugandské holčičce Jane Nalweyisio a osmiletému indickému chlapci Fernandu Kristonovi. Děti, určitě se budou líbit přáníčka, svícny, keramika, cokoli, co rádi vyrábíte pro radost druhým. A můžete tím pomoci! Do soboty 17. října přineste své výrobky na faru a v neděli nám přijďte pomoci do sálu prodávat. Těšíme se na vás!


PRÁZDNINY 2020/2021 S ANIČKOU

Vážení rodiče, situace pro organizování dětských akcí se opět trochu komplikuje. Pokud to ale bude aspoň trochu možné, nic nebudeme rušit. Jsem přesvědčená, že za přísných hygienických opatření lze uspořádat bezpečný výjezd mimo Prahu. Zároveň naprosto pochopím obavy, kvůli kterým dítě nebudete chtít poslat. Čekají nás podzimní a jarní prázdniny. Bohužel, letos nevyjde květnový víkend, jelikož svátky vycházejí v příštím roce na soboty. Ale už teď usilovně hledáme místo i vhodný termín pro letní tábor.


Podzimní prázdniny

Zveme děti už tradičně – od středy 28. října do neděle 1. listopadu. Vracíme se na staré známé místo, do Klokot u Tábora.

Přihlášky na nástěnkách nebo zde.


Jarní prázdniny pro děti a pro rodiny s malými dětmi

Od soboty 27. února do soboty 6. března 2021 na faře v Rokytnici nad Jizerou. Podrobnosti a přihlášky v adventním zpravodaji Těšíme se na vás! Anička Kafková a všichni vedoucí

září:

Příprava na 1. svaté přijímání

příprava na 1. svaté přijímání, odložená z jara, začne pro děti i jejich rodiče v pátek 11. září od 16 hodin na faře. Dále pak každý pátek.

V neděli 13. září při mši svaté v 10.30 budou děti představeny farnosti s prosbou o modlitbu a přijmou požehnání.

Dá-li Pán, v neděli 25. října při mši svaté v 10.30 přistoupí děti slavnostně k prvnímu svatému přijímání.

Po dobu přípravy je hlídání mladších sourozenců zajištěno.


Výuka náboženství

- v neděli 6. září je opět nedělní mše svatá za účasti dětí - děti a učitelé dostanou požehnání do nového školního roku

- od pondělí 7. září začíná pro děti náboženství vždy od 16 hodin v učebně

pondělí 1. a 2. třída,

úterý 2. a 3. třída a předškolní děti (scházejí se ve farní klubovně v suterénu)

středa 4. a 5. třída

čtvrtek 2. stupeň začíná až od 1. října

po domluvě mohou děti chodit i jiný den, hlavně, aby chodily


Pouť pro rodiče a děti ke svatému Jeronýmu

v úterý 29. září 2020 od 16.00 do 20.00 Emauzský klášter

Pouť je příležitostí k setkání dětí, rodičů, kněží, jáhnů, katechetů, pedagogů a jiných zájemců z řad vychovatelů k naslouchání a uvažování o Božím slově, které nám bylo darováno jako jeden z nejmocnějších prostředků pro náš život s Bohem.

Jako motto pouti jsme vybrali jeden z výroků sv. Jeronýma: „Pokud je v potoce málo vody, není to chybou koryta, ale zdroje, ze kterého voda vytéká.“ (dopis 17) Příprava a účast na pouti mohou pomoci dětem a jejich průvodcům ve víře více otevřít a využívat zdroj živé vody, kterým Písmo svaté je a může být pro každého z nás. Dar, kterého si nevšímáme, nebo s ním neumíme zacházet, nemůže plnit svoji roli zdroje. Pouť se uskuteční v prostorách emauzského kláštera, které je se jménem sv. Jeronýma a s Písmem svatým úzce spojený. Srdečně zveme všechny zájemce, rodiče s dětmi, katechety se skupinou dětí či jiné doprovázející dětí a mladých lidí! (více)


Program Misijního setkání dětí na Tetíně

v sobotu 3. října 2020 - na co se můžete těšit?

• 10.30 mše sv. a společné setkání

• Tři cesty po Tetíně:

• Hra o sv. Ludmile – misionářce úsvitu našich dějin aneb Jak to asi bylo • Kolik bylo a je na Tetíně kostelů • Stezka za Tetínským tajemstvím Předpokládaný konec setkání je cca v 16.30–17.00. Případné dotazy a bližší informace na misie.praha@seznam.cz. - plánujeme vyrazit společně, podrobnosti ještě včas upřesníme :))


Školní rok 2019/2020

Příprava na první svaté přijímání

Pro děti i jejich rodiče začne po Velikonocích, v pátek 17. dubna od 16 hodin na faře. Dále pak každý pátek kromě pátků 1. a 8. května. V neděli 19. dubna při mši svaté v 10.30 budou děti představeny farnosti s prosbou o modlitbu a přijmou požehnání. V neděli 7. června při mši svaté v 10.30 přistoupí děti slavnostně k prvnímu svatému přijímání. Po dobu přípravy je hlídání mladších sourozenců zajištěno.

Misijní neděle Laetare

Vyzýváme všechny šikovné pekaře a pekařky, aby pomohli upéci koláčky – pro velký úspěch opět doma s rodiči nebo babičkami. V neděli Laetare, tj. 22. března, po skončení každé mše svaté, i po mši svaté v 7 hodin, se pak budou nabízet u východu z kostela za dobrovolný příspěvek. Výtěžek z koláčků věnujeme jako každoročně na Papežské misijní dílo dětí „Děti pomáhají dětem“ a na naše adoptované děti. Těšíme se na všechny. Na podzimním Misijním jarmarku jsme vytěžili 11 600 Kč, které byly odeslány na projekt Adopce na dálku, na podporu naší farností adoptovaných dvou dětí, ugandské holčičky Jane Nalweyisio a indického chlapce Fernanda Krisona. Za názvem akce „Děti pomáhají dětem“ se skrývá aktivita našich dětí – pečení koláčků a jejich následný prodej. Stojí to čas a nějaké úsilí, ale přispějeme na dobrou věc – pomůžeme chudým dětem. Všem dárcům děkujeme.

Křížová cesta s dětmi

V úterý 24. března od 17 hodin v kostele. Děti, připravte si doma nějaké zajímavé ztvárnění jednoho ze zastavení křížové cesty a přineste s sebou. Všechno jako každoročně vystavíme v kostele.

Postní svátost smíření dětí

V týdnu před Svatým týdnem, v úterý 31. března a ve středu 1. dubna od 17 hodin, děti přednostně – vždy po náboženství nebo pak kdykoli podle rozpisu.

Divadelní workshop

Na Zelený čtvrtek 9. dubna od 10 hodin ve farním sále. Oblíbená tvořivá dílna pro všechny kluky a holky s loutkohercem Vladimírem Tausingerem. Uvítáme pomoc starších dětí s organizací.

Křížová cesta na Petříně

Na Velký pátek 10. dubna dopoledne. S dětmi i našimi farníky se půjdeme pomodlit křížovou cestu na Petřín. Modlitbu povede pan Petr Šimůnek. Sraz v 10 hodin u kostela ve Strašnicích nebo v 11 hodin u prvního zastavení Křížové cesty na Petříně. Děti, vezměte si s sebou dřívka, která získáte za plnění postních úkolů v neděli v kostele při mši svaté. Návrat ke kostelu kolem 13. hodiny. Nezapomeňte na teplé oblečení, případně pláštěnku! Na Petříně to často hodně fouká!

Květnový víkend

Máme v plánu vyrazit v květnu s dětmi na prodloužený víkend. Včas uveřejníme termín i další podrobnosti.
Anička a všichni vedoucí a pomocníci

Pouť k Pražskému Jezulátku

V pondělí 15. června na poděkování za uplynulý školní rok. Od 16 hodin zde bude P. Karel sloužit děkovnou mši svatou. Sraz před farou v 15 hodin nebo v 15.50 před kostelem Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici. Po mši svaté dostanou děti, které chodí na náboženství, vysvědčení. Doprovod dětí od strašnické fary a zpět bude zajištěn.

Letní farní tábor

Zveme děti školního věku na tradiční letní tábor v termínu 27. července - 7. srpna. Letos vyrazíme na Vysočinu do městečka Brtnice. Už teď se těšíme na vás děti, i na všechny zážitky.
Anička a všichni vedoucí a pomocníci

Diecézní setkání PMDD

Letošní setkání je plánováno na 3. října 2020, a to na Tetíně v rámci přípravy jubilea sv. Ludmily. Celé setkání proběhne ve spolupráci se spolkem Svatá Ludmila 1100 let. Na Tetíně nás čeká mnoho zajímavého – k závěru se blíží budování zdejšího nového komunitního centra a vzniká zde také muzeum. Během společného programu prožijeme mši sv., společné setkání, budeme putovat po okolí Tetína (plánujeme projít část svatoludmilské cesty) a poskytneme drobnou pomoc Tetínu jako místu. Podrobné informace včas oznámíme.

Twitter Facebook YouTube RSS