Novinky | O Farnosti | Kalendář | Aktivity | Kronika | Zpravodaj

Farní mateřské centrum

Mateřský klub

Školní rok 2021/2022


Mateřské centrum zahájilo svůj provoz v březnu 2006 a je možné ho navštívit každé pondělí a středu od 9:30 do 12:00 hod.


Společně se setkáváme (obvykle) maminky s dětmi ve věku od několika měsíců do cca 4-5 let. Zatímco si děti hrají, my dospělí si stihneme popovídat o našich rodinách, životě a výchově, společně se pomodlit za naše děti, rodiny i starosti, které nás trápí. Snažíme se také připravit si i další krátký duchovní program na předem zvolené téma.


Mateřský klub je otevřen i pro nově příchozí. Stačí si s sebou vzít přezutí a pro nejmenší případně svačinu. Pro větší děti i rodiče se na zub vždy něco najde. Děti mají k dispozici různé hračky, knížky, skládanky, papír i pastelky...


Farní mateřské centrum funguje i v tomto školním roce.


Vaše dotazy na téma mateřského centra pište nebo zavolejte paní Lídě Buriánové (více)


zajímavé odkazy na téma manželství najdete na www.manzelstvi.cz

listopad:

Adventní kalendář ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?Zdravíme z Rodinného centra Praha,
v neděli začíná advent, období přípravy na Vánoce, období ztišení a dívání se na to, co bychom rádi změnili a co si naopak chceme nechat tak, jak je. Neuklízíme jenom naše domovy, ale snažíme se ztišit, abychom viděli i věci, které nevidíme každý den.
Nebo právě naopak. Možná stejně jako každý rok nebudeme stíhat, v práci chtějí všichni všechno stihnout do konce roku, cukroví se samo nenapeče a na rozdíl od dětí, my víme, že dárky se samy pod stromečkem také neobjeví.

Ať už Váš advent vypadá jakkoli, nabízíme krátké zastavení na každý den. Pro všechny, kteří nestíhají, i pro ty, kteří si k zastavením uvaří svařák a třeba si i přečtou kus knížky.

Prožívali jste spolu s námi advent i minulý rok? Pak si možná všimnete, že letos je kalendář stejný. Nejdřív jsme chtěli napsat úplně nový, ale pak jsme si říkaly, že možná je to příležitost, jak si všimnout, kam jsme se za rok posunuli. To, co nám loni nešlo, možná letos půjde snadno.
A možná nás také dostihla únava z celého roku. Držíme palce všem, kteří to mají podobně!

Adventní kalendář
Pojďte posílit nejdůležitější vztahy v životě. Krátké podněty na každý den na našem webu.
ADVENTNÍ KALENDÁŘ


Chcete nás podpořit?
Přispějte nám, aniž by vás to cokoliv stálo.

Když si dnes stáhnete Pomocníka do vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera), my za to dostaneme od GIVTu 50 Kč.
S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naše Rodinné centrum Praha. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné.

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku mezi vaše blízké, vážíme si toho.
CHCI VÁS PODPOŘIT
srdečně vás zdravíme a zveme na programy, které v tuto chvíli připravujeme prezenčně:Pro povzbuzení a inspiraci zveme na www.manzelstvi.cz:

Díky, že jste ochotni k oběti

https://www.manzelstvi.cz/podstata-manzelstvi/hodnoty/plodnost/diky-ze-jste-ochotni-k-obeti.html

Laskavé slovo dělá zázraky

https://www.manzelstvi.cz/zivot-v-manzelstvi/povzbuzeni/laskave-slovo-dela-zazraky.html

Jak milovat, když se ke mně partner špatně chová

https://www.manzelstvi.cz/podstata-manzelstvi/hodnoty/laska/nejsilnejsi-hlasy-lasky.html

Nejsilnější hlasy lásky

https://www.manzelstvi.cz/podstata-manzelstvi/hodnoty/laska/nejsilnejsi-hlasy-lasky.html

říjen:

s maminkami v Rokytnici

 
 

článek - více

září:


začínáme další školní rok a těšíme se na nové maminky i jejich děti :))


Několik maminek se s malými dětmi chystá od čtvrtka 16. do neděle 19. září do na prodloužený víkend na faru do Rokytnice nad Jizerou. Jistě nám podají zprávu, jak si to pěkně užijí. Provázejme je modlitbou.

Školní rok 2019/2020


jaro a letní prázdniny:

Jarní setkávání narušila karanténa, nebylo možné odjet na plánované víkendové pobyty maminek s dětmi. Po uvolnění opatření jsme se opět začaly scházet, několik maminek po prázdninách nastupuje do zaměstnání a děti do školky. Moc jsme si s nimi na jaře neužili, přesto jsme se s nimi nakonec stihli alespoň rozloučit (foto). O prázdninách jsme se také několikrát sešli a děti si užily i bazének.


Letos v rámci Roku víry probíráme katechismus a pokračujeme v Modlitbách matek za své děti Dnes 13. 2. jsme v MC začaly s rodičovskou modlitbou podle té knížky Síla rodičovské modlitby volně ke stažení https://llxlivre.files.wordpress.com/2018/01/sila-manzelciny-modlitby.pdf . V modlitbě jsme se jako přimlouvající se rodiče odevzdaly Bohu a pak jsme též v následné modlitbě odevzdaly naše dětí do Božích rukou.

plánované akce :

Masopustní Karneval - téma - Archa Noemova - sobota 8. února od 15 hod v tělocvičně ZŠ Brigádníků

čeká nás příprava programu pro malé i větší děti

hledáme ubytování pro společný jarní výjezd maminek s dětmi někam do přírody

od ledna :

Pondělní program - maminky se pravidelně věnují Modlitbám matek http://www.modlitbymatek.cz/ a sledují aktuální dění

Středeční program - od ledna by se měl zaměřit na modlitbu a nechat se inspirovat knihou Síla Manželčiny modlitby, která je i volně ke stažení https://llxlivre.files.wordpress.com/2018/01/sila-manzelciny-modlitby.pdf , http://blog.aktualne.cz/blogy/marek-vacha.php?itemid=35455

od září :

maminky se pravidelně střídají ve vyprávění a vzpomínkách na své partnerské začátky, nosí svatební alba - vždy moc zajímavé vyprávění a prohlížení

Pro naše setkávání ve školním roce 2006/2007 jsme otevřeli útlou publikaci Ladislava Simajchla: Manželství v záběhu. Podle možností si připravujeme pro ostatní jednotlivé kapitoly, které se zabývají různými tématy typickými pro (nejen) mladá manželství. Společně pak nad tématy diskutujeme a sdělujeme si naše vlastní zkušenosti a rady.

Proběhlé akce

Prázdniny na Šumavě nedaleko Kašperských Hor - 19. - 26. 7. 2008

Jarní prodloužený víkend v Černém Dole v Krkonoších - 7. - 11. 5. 2008

Prázdniny v Desné v Jizerských horách - 18. - 25. 8. 2007

 
 

Víkend pro rodiny - Jitrava 27. 4. - 1. 5. 2007

Fotogalerie

 
 
 
 

Archiv

Školní rok 2006/2007 a 2007/2008

Minulý školní rok jsme se věnovaly různým tématům kolem dětí, vztahů nejen v manželství, domácnosti... podle našich momentálních zájmů a potřeb. Také P. Jenda Balík si pro nás připravil několik setkání.

Pro naše setkávání jsme na podzim 2006 otevřely útlou publikaci Ladislava Simajchla: Manželství v záběhu. Probraly jsme jednotlivé kapitoly, které se zabývají různými tématy typickými (nejen) pro mladá manželství. Společně jsme nad tématy diskutovaly a sdělovaly si naše vlastní zkušenosti a rady.

Od Nového roku jsme se věnovaly tématům blízkým liturgickému kalendáři.

Twitter Facebook YouTube RSS