Farní mateřské centrum

Mateřský klub

Mateřské centrum zahájilo svůj provoz v březnu 2006 a je možné ho navštívit každé pondělí a středu od 9:30 do 12:00 hod.

Společně se setkáváme (obvykle) maminky s dětmi ve věku od několika měsíců do cca 4-5 let. Zatímco si děti hrají, my dospělí si stihneme popovídat o našich rodinách, životě a výchově, společně se pomodlit za naše děti, rodiny i starosti, které nás trápí. Snažíme se také připravit si i další krátký duchovní program na předem zvolené téma.

Mateřský klub je otevřen i pro nově příchozí. Stačí si s sebou vzít přezutí a pro nejmenší případně svačinu. Pro větší děti i rodiče se na zub vždy něco najde. Děti mají k dispozici různé hračky, knížky, skládanky, papír i pastelky...

Farní mateřské centrum funguje i v tomto školním roce.

Vaše dotazy na téma mateřského centra pište nebo zavolejte paní Lídě Buriánové (kontakt je na stránce O farnosti)

Školní rok 2012/2013

Letos v rámci Roku víry probíráme katechismus a pokračujeme v Modlitbách matek za své děti

Proběhlé akce

Prázdniny na Šumavě nedaleko Kašperských Hor - 19. - 26. 7. 2008

Jarní prodloužený víkend v Černém Dole v Krkonoších - 7. - 11. 5. 2008

Prázdniny v Desné v Jizerských horách - 18. - 25. 8. 2007

Víkend pro rodiny - Jitrava 27. 4. - 1. 5. 2007

Školní rok 2006/2007 a 2007/2008

Minulý školní rok jsme se věnovaly různým tématům kolem dětí, vztahů nejen v manželství, domácnosti... podle našich momentálních zájmů a potřeb. Také P. Jenda Balík si pro nás připravil několik setkání.

Pro naše setkávání jsme na podzim 2006 otevřely útlou publikaci Ladislava Simajchla: Manželství v záběhu. Probraly jsme jednotlivé kapitoly, které se zabývají různými tématy typickými (nejen) pro mladá manželství. Společně jsme nad tématy diskutovaly a sdělovaly si naše vlastní zkušenosti a rady.

Od Nového roku jsme se věnovaly tématům blízkým liturgickému kalendáři.

Twitter Facebook YouTube RSS Email