Novinky | O Farnosti | Kalendář | Aktivity | Kronika | Zpravodaj

Farní mateřské centrum

Mateřský klub

Školní rok 2020/2021


Mateřské centrum zahájilo svůj provoz v březnu 2006 a je možné ho navštívit každé pondělí a středu od 9:30 do 12:00 hod.

Společně se setkáváme (obvykle) maminky s dětmi ve věku od několika měsíců do cca 4-5 let. Zatímco si děti hrají, my dospělí si stihneme popovídat o našich rodinách, životě a výchově, společně se pomodlit za naše děti, rodiny i starosti, které nás trápí. Snažíme se také připravit si i další krátký duchovní program na předem zvolené téma.

Mateřský klub je otevřen i pro nově příchozí. Stačí si s sebou vzít přezutí a pro nejmenší případně svačinu. Pro větší děti i rodiče se na zub vždy něco najde. Děti mají k dispozici různé hračky, knížky, skládanky, papír i pastelky...

Farní mateřské centrum funguje i v tomto školním roce.

Vaše dotazy na téma mateřského centra pište nebo zavolejte paní Lídě Buriánové (více)

květen:

 • 8. 6.–27. 7. – Příprava na život v manželství – výjimečně jsme se pro velký zájem snoubenců rozhodli uspořádat ještě letní kurz distanční formou, , více

 • aktuality z Rodinného centra - prázdniny , více

 • Zvláštní Rok rodiny (19. 3. – 26. 6. 2022) vyhlášený papežem Františkem se rozbíhá, aktuální informace a nabídku akcí pořádaných v ČR najdete na , více

 • Letní kurzy manželských setkání – se konají na více místech ČR v různých termínech, letos nově také v Blatné od 17. do 24. 7. 2021, konkrétní informace k tomuto kurzu najdete na , více.
 • Kurzy doporučujeme také na webu manzelstvi.cz , více.

 • Pro povzbuzení a inspiraci zveme na www.manzelstvi.cz:

 • Štěstí najdeme tam, kde právě jsme , více

 • Láska je jedna z podob zranitelnosti , více

 • Dívejte se jinam , více

 • Desatero pro rodiče dospívajícího dítěte , více
 • březen:

 • Jak poznám, že je to ten pravý (více)

 • Aby každý doma plnil svou roli (více)

 • Hledání smyslu (více)

 • Proč odměna funguje lépe (více)

 • Rodinné centrum Praha (více)

 • Dále připravujeme: • 14. 3. – Výchova dětí ve víře – o své zkušenosti se s vámi podělí ThLic. Ing. Marie Zimmermannová Th.D., vedoucí Pedagogického centra Arcibiskupství pražského. Dostanete odkazy na video-přednášku a na on-line setkání, kde bude možné potkat se s lektorkou. (více).
 • 13. 4.–1. 6. – Příprava na život v manželství – jarní kurz opět poběží distančně, (více).
 • 16. 4.–18. 4. – Jak naplnit prázdné hnízdo – termín víkendového setkání pro rodiče, kterým odcházejí děti z domova je opět s otazníkem. (více).
 • Pro povzbuzení a inspiraci zveme na www.manzelstvi.cz
 • prosinec:

  Adventni kalendář pro maminky (více)

  září:

  začíná nový školní rok, několik maminek končí mateřskou dovolenou a děti nastupují do mateřské školky. Přejeme jim hodně odvahy, síly, radosti, ochrany Panny Marie a Božího požehnání :)) Budeme se s nimi vídat v kostele a brzy jistě i na náboženství, ale to už je jiná rubrika - děti a mládež (více) Program setkávání bude závislý na hygienických opatřeních, aktuálně budeme informovat. Na společných setkáních nás čekají zajímavá témata ohledně výchovy dětí, víry a náboženství. Těšíme se na nové maminky a děti, které posílí jak pondělní, tak středeční skupinku :))


  POKOŘ OKOŘ

  V sobotu 12. 9. jsme se s maminkami z mateřského centra vypravili na výlet cyklohráčkem do Noutonic a odtud kousek pěšky na zříceninu hradu Okoř. Hodinka jízdy vláčkem - cyklohráčkem uběhla jako voda. Jak by taky ne, děti se v něm náramně zabavily – k dispozici měly bazének s balónky, různé stavebnice, deskové hry, houpací síť, koleje s vláčky a kabinu strojvedoucího, kde si mohly na vše sáhnout a všechno zmačknout a vyzkoušet. Ještě dostaly drobné dárečky a už jsme museli vystupovat. Následovala asi 2,5 km dlouhá trasa, což bylo s dětmi od ani ne dvou do sedmi let nakonec ideální. Posilněni obědem v restauraci na parkovišti v podhradí jsme vyrazili prozkoumat celkem rozsáhlou zříceninu. Poté jsme v krásném letním dnu nemohli odolat zmrzlině (a kafíčku ) v místní cukrárně. Jako bonus jsme přidali atrakce na pouti a příjemně unavení se vydali autobusem zpět do Prahy. Ráda bych touto cestou poděkovala maminkám za to, že i když už se některé vracejí zpět do pracovního procesu nebo se některé z nás poodstěhovávají, tak že jsme pořád jedna parta a nepřestáváme být v kontaktu. Moc si toho vážím a raduji se ztoho, že i děti tvoří bezva bandu. Už teď se těším na další setkání! A pokud by některá maminka, co je s dětmi doma, chtěla zažívat něco podobného, srdečně zveme do mateřského centra! . Anička N.

   
     V BOROVNIČCE U BOROVNÍČKA

  Spolu s maminkami z mateřského centra jsme vyrazily na 4 dny na výlet do Podkrkonoší. Navštívily jsme hrad Pecku, užily si hry v přírodě, našlapaly rekordní 3 kilometry a užily si spoustu legrace. Celkem nás bylo 6 maminek, 1 babička a 11 dětí. Provázel nás skřítek Borovníček, který nám dával úkoly a schoval poklad. Moc jsme si to užily :)

   
     Školní rok 2019/2020


  jaro a letní prázdniny:

  Jarní setkávání narušila karanténa, nebylo možné odjet na plánované víkendové pobyty maminek s dětmi. Po uvolnění opatření jsme se opět začaly scházet, několik maminek po prázdninách nastupuje do zaměstnání a děti do školky. Moc jsme si s nimi na jaře neužili, přesto jsme se s nimi nakonec stihli alespoň rozloučit (foto). O prázdninách jsme se také několikrát sešli a děti si užily i bazének.


  Letos v rámci Roku víry probíráme katechismus a pokračujeme v Modlitbách matek za své děti Dnes 13. 2. jsme v MC začaly s rodičovskou modlitbou podle té knížky Síla rodičovské modlitby volně ke stažení https://llxlivre.files.wordpress.com/2018/01/sila-manzelciny-modlitby.pdf . V modlitbě jsme se jako přimlouvající se rodiče odevzdaly Bohu a pak jsme též v následné modlitbě odevzdaly naše dětí do Božích rukou.

  plánované akce :

  Masopustní Karneval - téma - Archa Noemova - sobota 8. února od 15 hod v tělocvičně ZŠ Brigádníků

  čeká nás příprava programu pro malé i větší děti

  hledáme ubytování pro společný jarní výjezd maminek s dětmi někam do přírody

  od ledna :

  Pondělní program - maminky se pravidelně věnují Modlitbám matek http://www.modlitbymatek.cz/ a sledují aktuální dění

  Středeční program - od ledna by se měl zaměřit na modlitbu a nechat se inspirovat knihou Síla Manželčiny modlitby, která je i volně ke stažení https://llxlivre.files.wordpress.com/2018/01/sila-manzelciny-modlitby.pdf , http://blog.aktualne.cz/blogy/marek-vacha.php?itemid=35455

  od září :

  maminky se pravidelně střídají ve vyprávění a vzpomínkách na své partnerské začátky, nosí svatební alba - vždy moc zajímavé vyprávění a prohlížení

  Pro naše setkávání ve školním roce 2006/2007 jsme otevřeli útlou publikaci Ladislava Simajchla: Manželství v záběhu. Podle možností si připravujeme pro ostatní jednotlivé kapitoly, které se zabývají různými tématy typickými pro (nejen) mladá manželství. Společně pak nad tématy diskutujeme a sdělujeme si naše vlastní zkušenosti a rady.

  Proběhlé akce

  Prázdniny na Šumavě nedaleko Kašperských Hor - 19. - 26. 7. 2008

  Jarní prodloužený víkend v Černém Dole v Krkonoších - 7. - 11. 5. 2008

  Prázdniny v Desné v Jizerských horách - 18. - 25. 8. 2007

   
   

  Víkend pro rodiny - Jitrava 27. 4. - 1. 5. 2007

  Fotogalerie

   
   
   
   

  Archiv

  Školní rok 2006/2007 a 2007/2008

  Minulý školní rok jsme se věnovaly různým tématům kolem dětí, vztahů nejen v manželství, domácnosti... podle našich momentálních zájmů a potřeb. Také P. Jenda Balík si pro nás připravil několik setkání.

  Pro naše setkávání jsme na podzim 2006 otevřely útlou publikaci Ladislava Simajchla: Manželství v záběhu. Probraly jsme jednotlivé kapitoly, které se zabývají různými tématy typickými (nejen) pro mladá manželství. Společně jsme nad tématy diskutovaly a sdělovaly si naše vlastní zkušenosti a rady.

  Od Nového roku jsme se věnovaly tématům blízkým liturgickému kalendáři.

  Twitter Facebook YouTube RSS