15 let posvěcení kostela Neposkvrněného početí P. Marie v Praze-Strašnicích

17. června uplyne již 15 let, kdy byl posvěcen kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Praze 10 Strašnicích, jeden z prvních kostelů v porevolučním období u nás a první katolický kostel v metropoli po půl století.

Výročí posvěcení kostela budou provázet oslavy a kulturní program. Výstava v kostele a zvláštní číslo farního zpravodaje Vzkříšení připomenou důležité události a osoby z historie kostela a farnosti. K vidění bude obrazová dokumentace z výstavby kostela, model stavby i farní kronika. Umělecká díla, která zdobí kostel, představí jejich samotní autoři. Zmapovány jsou také různé aktivity, které v celém farním areálu probíhaly a probíhají a které dokazují, jak farnost žije.

Slavnostní koncert u příležitosti 15. výročí posvěcení kostela Neposkvrněného početí Panny Marie se uskuteční ve čtvrtek 25. června 2009 od 19 hodin v samotném kostele. Na varhany zahraje Lucie Žáková a na trubku Miroslav Kejmar. Zazní skladby G. F. Händela, W. A. Mozarta, F. Schuberta, J. S. Bacha, Z. Pololáníka a dalších. Záštitu nad koncertem převzal starosta Městské části Praha 10 Mgr. Vladislav Lipovský.

Oslavy vyvrcholí slavnostní mší svatou v sobotu 27. 6. v 17 hodin. Hlavním celebrantem bude kardinál Miloslav Vlk. Účast přislíbili i někteří kněží, kteří ve strašnické farnosti dříve působili nebo z ní vzešli. Přijedou také hosté ze spřátelené farnosti Lappersdorf. Po mši svaté promluví slavnostní řečníci, následovat bude krátký koncert a občerstvení.

10. 6. 2009
Mgr. Helena Bartáková