2000 - jubilejní milostivý rok

• V sobotu 25. března 2000 jsme v našem chrámu přivítali pana kardinála Vlka a oslavili s ním mší sv. první památný den v roce 2000 - Zvěstování Páně. Při mši sv. manželské páry obnovily svůj manželský slib.
  • Naše farnost vykonala letos tři poutě. V únoru jsme byli v Izraeli a na přelomu března a dubna na národní pouti v Římě. 20. května jsme se vydali na Svatou Horu.
  • Svou činnost v našem divadle Miriam (farní sál) zahájila dne 14. května divadelní společnost Petrklíč. Uvedla básnickou skladbu Václava Renče Popelka Nazaretská. Divadlo Miriam v rámci zahřívací nulté divadelní sezony uvedlo ve čtvrtek večer 25. 5. kytarový recitál křesťanského folkového písničkáře Petra Maria Lutky pod názvem Májové zpívání.
  • Ve středu 7. června byl uspořádán 9. farní společenský večer s názvem Zahradní slavnost. Kromě sálu a učebny mladí tentokrát využili i venkovních prostor, zvláště atrium, kde rožnili výborné klobásky. Ženy byly přivítány růžemi, všichni pak společně konzumovali dary zahrádek a výborně se bavili.
  • Během letošního roku proběhly četné úpravy sálu. Byly instalovány nové zatemňovací žaluzie, ozvučovací aparatura, videoprojektor, nové osvětlení (reflektory) pro účely divadla, pódium bylo rozšířeno o 1,5 m. Vše spolu s již dříve vyměněnou oponou bude ještě lépe sloužit divadlu i dalším programům v sále.
  • Zahájení divadelní sezony v divadle Miriam připadlo na 14. září. Společnost Petrklíč ji otevřela hrou Marie Hořínkové Ludmila a Drahomíra.
  • Jubilejní 10. společenský večer Kavárna včera i dnes se uskutečnil ve středu 4. října. Kavárna byla plná návštěvníků, kteří se s chutí pustili do připraveného občerstvení. Mezi nabízeným sortimentem byly různé druhy kávy, chlebíčků a dezertů, které se podařily bez problémů zkonzumovat. Kavárenské prostředí zpestřila svým sólovým vystoupením zpěvačka Josefína. V improvizované "internetové kavárně" byly úspěšně představeny farní webovské stránky, o nichž se ještě dlouho diskutovalo. Sál tentokrát opět potěšil a přitáhl pozornost svou výzdobou. Stálí hosté i nováčci na společenském večeru si mohli prohlédnout výstavku připomínající předchozích 1 + 9 večerů.
  • V říjnu byl spuštěn provoz webovských stránek naší farnosti.
  • Premiéra dalšího představení divadelní společnosti Petrklíč s názvem Dny noci o sv. Terezii z Lisieux byla uvedena 18. listopadu.
  • Tradiční vánoční besídka (nejen) pro děti proběhla poslední neděli před Vánocemi - 17. prosince. Velký úspěch mezi dětmi i dospělými slavila především hra "Nepořádná princezna", kterou nacvičili pod vedením Kláry členové skupiny Kalokazhatia. Princeznu Anežku, která nerada uklízela, si s chutí zahrála Klára, starou chůvu Pavel, Šášulu, který byl princezně vždy nablízku a naučil ji vyzrát na její lenivost, výborně sehrála Jana a jako princ Jaromír debutovala Lucka.