Novinky | O Farnosti | Kalendář | Aktivity | Kronika | Zpravodaj

Aktivity

K životu ve farnosti patří bezesporu nejen pořad bohoslužeb, ale také mnoho jiných aktivit. Od pastorační činnosti v podobě výuky náboženství nebo výkladu katechismu až po obyčejné posezení s lidmi z farnosti.

Přehled veškerého dění ve farnosti naleznete v kalendáři. Tato sekce obsahuje stránky, které se věnují některým pravidelným farním aktivitám.

Filipov 2021

Víkend pro mámy a dcery na dálku

Víkend pro mámy a dcery na dálku - pá 9. – ne 11. října 2020, pro více informací zde

Farní pouť do Police a České Kamenice

Farní pouť do Police a České Kamenice - v sobotu 10. října v 8 hodin se společně vypravíme na poutní výlet. Navštívíme dvě mariánské svatyně v severních Čechách. První zastávka bude v Horní Polici, kde budeme slavit mši svatou v nově zrekonstruovaném kostele. Kostel Navštívení Panny Marie z roku 1723 byl vedle Bohosudova nejnavštěvovanějším poutním místem v severních Čechách díky dřevěné sošce Panny Marie v požehnaném stavu, která do Police připlavala neznámo odkud po řece Ploučnici v roce 1523. Opravu kostela letos dokončil P. Stanislav Přibyl z naší farnosti, který zde také o sobotách a nedělích slouží a rád nás ve svém kostele osobně přivítá. Na oběd se pravděpodobně přesuneme do České Kamenice. Po obědě si prohlédneme poutní kapli Narození Panny Marie s ambity. Místo je známé mnohými uzdraveními. Sám zakladatel kostela P. Jindřich Ignác Teigel byl uzdraven z moru, kterým se nakazil při službě farníkům během morové rány v letech 1713-14. Srdečně vás všechny zvu. P. Karel zájemci se mohou hlásit v sakristii, cena 250,-kč, děti zdarma

Letní kurzy Rodinného centra

Pojeďte s námi načerpat sílu pro dny, kdy to vypadá, že jste na všechno sama. Zažijete inspirující společnost ostatních maminek, budeme tvořit i povídat a kafe se bude pít ještě teplé. :) https://app2.smartemailing.cz/public/webversion/newsletter

Prohlídku kostela svatého Apolináře

Společenství seniorů naší farnosti srdečně zve všechny zájemce na komentovanou prohlídku kostela svatého Apolináře a okolí na Novém Městě zde.

Výlet senioři

Společenství seniorů naší farnosti srdečně zve všechny zájemce na 2. část komentované prohlídky Kláštera sv. Anežky České zde.

Pojdťe s námi na HORY!!!

Jarní prázdniny v Rokytnici nad Jizerou 2020 22.- 29.2.2020 cena 3 300,- Kč nevratná záloha 1 000,- Přihlášku odevzdejte, prosíme, do sakristie nebo na mail do 2.2. Přihlášku je možné stáhnout zde.

Přehled aktivit

  • Cantus Amici - chrámový sbor se zázemím v naší farnosti

Vybavení

Dění ve farnosti využívá přilehlých prostor kostela, tedy farní sál se zázemím, učebnu, klubovnu a kuchyňku.

Twitter Facebook YouTube RSS