Taizé Praha 2014

Na konci tohoto roku přijedou do Prahy tisíce mladých ze všech koutů Evropy. Přijedou k nám jako poutníci míru, aby společně s Pánem prožili krásné chvíle.

Co to znamená pro naši farnost?

Jste zváni všichni, kteří se chcete aktivně zapojit.

• Mladí se mohou ještě přidat k organizačním týmu. Organizační tým by se měl sejít v neděli 23. 11. v 19 hodin v učebně s bratry z Taizé. Bude se starat o ubytování poutníků v den jejich příjezdu a pomohou s přípravou a organizací dopoledních programů ve farnosti. Odpolední program pak bude probíhat v různých kostelích Prahy a na večerní modlitby se mladí budou scházet na výstavišti v Letňanech.
  • Všichni farníci mohou dle svých možností poskytnout ubytování. Zároveň se mohou hlásit hostitelé, sdělit počet nocležníků, které jsou ochotni ubytovat a kterým jsou ochotni zajistit snídaně a novoroční oběd (poutníci mají s sebou karimatky, nepotřebují spát na postelích). Ostatní obědy a večeře budou poutníci dostávat centrálně.

Zájemci, hlaste se co nejdříve v sakristii. Formulář pro hostitele ke stažení.

Vyplněné přihlášky na ubytování prosíme přineste do sakristie nebo pošlete mailem na adresu lida.burianova@seznam.cz nejlépe do 1. 12.

Bratři Taizé dále hledají dobrovolníky

• zdravotníky i lékaře - služba buď v kostelích, kde se budou konat polední modlitby od 13 do cca 14 h nebo služba přímo v centrále 1. pomoci nebo na ošetřovně. Dobrovolníci se mají hlásit přímo na e-mailu stromer@upcmail.cz.
  • řidiče - má auto - typ auta, počet sedadel, příp. dodávka – kvůli možnosti převezení nákladu potravin aj.
  • řidiče - nemá auto a může řídit
  • někoho, kdo by případně mohl auto půjčit – řídili by pouze bratři z Taizé, nikdo jiný