Karneval

Sobotní odpoledne 13.2.2010 bylo věnováno především našim malým farníkům a mladším žákům základní školy Brigádníků. Společně s dětmi jsme se v tělocvičně školy vypravili na Putování ke hvězdám.

Za hojné účasti více či méně kreativně maskovaných ratolestí jsme se v zednicém kolečku projeli souhvězdím Velkého vozu, přeprali Lva a Perseovi pomohli ukrýt hlavu Medúzy. Další disciplíny, na motivy méně známých souhvězdí, na Vahách vážili sluneční třpyt a drahokamy, lezli jako Rak, lukem a Šípem sestřelovali z oblohy zlatá a stříbrná jablka. Potom prověřily vyvinutost čichového a rovnovážného ústrojí u Aeskulaupa a Hada, koordinaci i logiku (samozřejmě přizpůsobenou nízkému věku většiny účastníků).

Po úspěšném zvládnutí úkolů na všech stanovištích bylo pro děti připraveno občerstvení v Mléčném baru. Jeho konzumací a tancem si děti krátily čas při čekání na vyhlášení nejlepších masek.

Potom jsme už jenom nastoupili do vesmírné rakety a po krátkém letu se vrátili unavení, ale vysmátí a spokojení, zpátky na (Z)zem.

1 | 2 >>