Miloslav kardinál Vlk

Znak

Requiem

Tomáš Halík, farář Akademické farnosti u Nejsvětějšího Salvátora, celebroval requiem za zesnulého kardinála Miloslava Vlka.

Kdo nenávidí, zůstává zaživa v hrobě

Kdo druhého člověka nenávidí, žije ve tmě smrti a hrobu. Nenávist je smrt a připravuje smrt! Existují tak miliony hrobů živých mrtvých! Myslím na ty miliony otevřených hrobů živých mrtvých, na ty, kdo v srdci chovají nenávist k druhým. Na ty, kdo v srdci mají smrt.

Namísto pohřebních květin si kardinál Vlk přeje přispět na hospic

Zlobivý kluk, ze kterého nikdy nic nebude

Životaběh kardinála Miloslava Vlka by vydal na hollywoodskou story - jak chudý hoch Míla z malé vesničky ke světské slávě došel. Ale nebylo to nikdy cukrkandlové. Prožíval bezmocnost, bolest a beznaděj...

Čas je drahocenný dar, který na konci života odevzdáme

Žijeme ve zvláštním žaláři času. Někdy běží rychle, jindy se vleče. Na konci života ho ale všichni zase odevzdáme. A pokud má mít náš čas nějaký smysl, záleží na tom, čím ho naplňujeme.