Farní kronika

Farnost

• Během podzimu a zimy byly některé večerní nedělní mše sv. doprovázený hudbou různých hudebních žánrů - spirituály, rock, chorál ...
  • 25. listopad - uskutečnil se generální úklid kostela.
  • 22. řijna - na Misie se vybralo 37 000 a následně při Jarmarku dalších 12 000. Celkem jsme tedy darovali na pomoc Misiím rekordních 49 000.
  • 1. září - po mnoha letech odešla pí. Churáňová z funkce kostelnice. Během října k nám pak nastoupil nový pastorační asistent Jiří Hrdý.
  • Proběhlo jáhenské svěcení Vladimíra Hudouska. Fotografie si můžete prohlédnout na stránkách Antonína Forbelského. Reportáž ze svěcení přinesl také ČRo6 v pořadu Dnešní církve ze dne 8. 7. 2006.

Poutě a výlety

• 28. září se naše farnost připojila k národní svatováclavské pouti do Staré Boleslavi.
  • V sobotu 17.6. proběhl další výlet, tentokrát s názvem "Po stopách kocoura Mikeše".
  • 22.4. jsme podnikli první ze série farních výletů. Tentokrát jsme navštívili Koněpruské jeskyně a Tetín.

Děti

• 5. prosinec - jako každoročně se konala Mikulášská pro děti.
  • 11. listopadu - jako tradičně se na Vyšehradě uskutečnil lampionový průvod.
  • Poslední postní sobotu proběhla ve farní účebně Velikonoční dílna, kde se děti za pomoci dospělých připravovali na pomlázku.
  • Na konci února se uskutečnil dětský karneval.
  • Začátkem ledna se naše farnost již poněkolikáté zúčastnila Tříkrálové sbírky.

Mládež

• 8. - 10. prosinec - dochovní obnova na Ktiši.
  • 2. prosinec - proběhla adventní dílna, na které připravovaly děti adventní věnce.
  • 24. - 26. listopad - uskutečnilo se setkání chlapců starších 15ti let s bohoslovci.
  • 31.3. - 2.4. proběhla farní duchovní obnova mládeže v Ktiši na Šumavě.
  • O jarních prázdninách jely naše děti a mládež do Orlických hor.
  • O sobotách se naši farníci věnují fotbalu a floorballu.

Přednášky a představení

• 17. prosinec - soubor mladých lidí z okolí Rosic u Brna předvedl v našem divadle vlastní autorský muzikál Jesus Christ Supermlad, který pojednává o narození Ježíše.
  • 13. prosinec - pí. Imlaufová přednášela v mateřském centru o výchově předškolních dětí.
  • 9. prosinec - ve farnosti proběhla adventní rekolekce pro manželské páry vedená P. Kohutem.
  • listopad - P. Balík uspořádal přednáškové pásmo na téma Liturgie.
  • 11. listopad - proběhla přednáška dr. Susy "O zdraví"
  • 7. listopad - v prodejně Paulínek proběhla prezentace nové knihy P. Balíka s názvem "Máš na víc".
  • 1. listopad - proběhlo setkání s p. Šimkem, zástupcem ředitele Arcidiecézní Charity, za účelem úvah, čím vším bychom se mohli angažovat.

Web

• Rádio Proglas odvysílalo rozhovor s O. Hlaváčem a P. J. Balíkem o našich internetových stránkách. Rozhovor si můžete poslechnout v archivu rádia - Studio Kristián 21. 10.
  • Stránky naší farnosti zvítězili v soutěži o nejlepší farní web vyhlášené Katolickým týdeníkem. O výsledcích soutěže se můžete více dočíst v KT z 22. srpna.
  • Farní stránky získaly novou doménu www.farnoststrasnice.cz.
  • Na konci školního roku proběhla přednáška o farním webu.