Farní web vkročil do nové „životní etapy“

Rok 2006 znamenal další mezník ve vývoji strašnických farních webových stránek a ukončil tak druhou etapu života tohoto webu.

Druhá etapa trvala něco přes čtyři roky. Během této doby se stabilizovala jak obsahová struktura, tak i grafická podoba stránek. Podle potřeb a možností byl nadále doplňován a aktualizován obsah jednotlivých sekcí a podrubrik, přibylo také více obrázků a ikonka webu.

V průběhu času rozšířil tým administrátorů stránek nový člen. Nyní tříčlenný tým ve složení Helena Bartáková, Ondřej Hlaváč a Pavel Moc měl od té doby mezi sebou programátora, jehož práce postupně obohacovala a vylepšovala stávající funkčnost stránek. Záhy jsme se kupř. mohli pochlubit stručným přehledným wapem či vlastní ikonkou stránek v jejich záhlaví.

S příchodem nových kněží do naší farnosti (léto – podzim 2005) začalo postupně docházet k dalším změnám ve farnosti. Byly vzneseny i nové požadavky na farní web. Také jsme si uvědomovali drobné nedostatky stávajících stránek a začali jsme uvažovat o jejich kompletním přebudování. Ještě ve staré verzi byl zprovozněn modul Diskuze, pokračovaly i přípravy na další novinky. Kromě jiného vzhledu a změn v uspořádání stránek, jsme se rozhodli založit vlastní doménu: www.farnoststrasnice.cz.

Posledním impulzem pro uspíšení prací bylo vyhlášení soutěže o farní webové stránky, do které jsme se přihlásili koncem května 2006. A to již s novou podobou. První takové soutěžní klání jsme v konkurenci asi 70 farností vyhráli (viz rubrika Napsali o nás). Tím však naše práce nekončí. Kromě již naplánovaných úkolů nás soutěž v mnoha směrech inspirovala a její výsledky nás také zavazují k dalšímu vylepšování stránek.

Věříme, že se web bude nejen líbit, ale hlavně bude dobře sloužit narůstajícímu počtu uživatelů.

Helena Bartáková (srpen 2006)