Senioři

Společenství seniorů naší farnosti se pravidelně schází každé druhé úterý v měsíci od 9,30 do 12 hodin ve farní učebně. Na programu jsou zajímavosti zejména z církevního prostředí, rozličné příspěvky, co koho zaujalo. Často se setkání účastní P. Vladimír Kalík se zajímavými přednáškami. U kávy a šálku čaje čas rychle plyne, často se najde důvod k větší oslavě.

Čtvrté úterý v měsíci se podniká vycházka po zajímavostech Prahy, případně jejího blízkého okolí. Zkušení průvodci nás provází zajímavými místy, je třeba sledovat aktuální oznámení.

Jednou ročně, zpravidla v červnu, se pořádá vícedenní zájezd do zajímavých míst naší země. Duchovní a poznávací zájezdy významně stmelují společenství.

Plánované akce

STŘEDOVĚKÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH A STŘEDNÍ EVROPA 1200–1550

Prohlídka kostela svatého Apolináře

v úterý 18. února, mimořádně o týden dříve vzhledem k jarním prázdninám, je od 10 hodin naplánovaná komentovaná prohlídka kostela svatého Apolináře na Novém Městě. Společenství seniorů srdečně zve všechny zájemce. sraz v 9,05 před farou nebo v 9,50 h přímo před vchodem do kostela odjezd - tramvaj č. 22 ze zastávky Nádraží Strašnice v 9,11 h, autobus 148 z I. P. Pavlova, Sokolská ul, Lékařský dům v 9,45h do zastávky Apolinářská. Podrobnosti zde.